PAYLAŞ
VALİ GÜVENÇER MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ VE FAALİYETE GEÇECEK YENİ HİZMET BİNAMIZI ZİYARET ETTİ.
28
TEM

 Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzü, restorasyonu bitirilme aşamasına gelen ve yeni İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü hizmet binası olarak kullanılacak eski “ Askeri Hastane” binasını, halihazırda geçici olarak Şehzadeler Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü hizmet birimleri ve depo-şantiye olarak kullanılan ancak bu yıl içinde Şehzadeler Hükümet Konağı (Kaymakamlık) ve İl Halk Kütüphanesi inşaatlarına başlanacak alanı, Şehzadeler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğümüzü ziyaret etti.


Vali Güvençer, ilk olarak müdürlüğümüzü ziyaret ederek  İl Müdürümüz İbrahim Sudak'tan yakın zamanda faaliyete geçilmesi planlanan yeni hizmet binası hakkında bilgi aldı. Ardından restorasyonu bitirilip geçici kabul aşamasına gelen Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yeni hizmet binasını inceledi. Burada kendisine Kaymakam İsmail Çorumluoğlu ve İl Müdürümüz İbrahim Sudak tarafından yapı hakkında bilgiler verildi. Daha sonra, üzerine Şehzadeler Kaymakamlığı, İl Halk Kütüphanesi ve Şehzadeler Belediyesi ek hizmet binasının yapılacağı alanı inceledi. Alanda uygulanacak olan projeler hakkında bilgi aldı.

 

Vali Güvençer daha sonra Şehzadeler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü birimini ziyaret etti. Birimde Sayın Valiye Sümerbank arazisi üzerinde yürütülen çalışmalar hakkında ayrıntılı bir sunum yapıldı. Sunumda; şu anda ihalesi yapılıp çalışmaları devam eden 17.000 m2’lik alanda, Manisa’da görev yapmış Şehzadelerin 1/1 ölçekte replikalarının, ülkemiz ve ilimizden 34 adet tarihi ve kültürel varlıklarımızın mini maketlerinin, ayrıca 600 metrekare alan üzerinde içerisinde Hafsa Sultan ve Merkez Efendinin tasvirlerinin bulunacağı Mesir Müzesinin, 3 boyutlu temsili mesir saçım töreni fotoğrafının olacağı, ayrıca çocuklar için masal parkı, kafeterya ve doğal gölet yapılacağı ifade edildi.

 

Vali Güvençer de yapılacak yatırımın, Manisa için değer taşıdığını ve Manisa’nın gelişimine katkı sağlayacağına inandığını söyleyerek çalışmalarında başarılar diledi.