PAYLAŞ
''Sara'yı Evlendirmek'' Sanatseverlerle Buluşuyor.
29
OCA

 

 

Devlet Tiyatroları, kendini kariyerine adayan başarılı bir kadın avukatın kuzeni tarafından farklı yöntemlerle evlendirilme çabasını konu edinen oyunu sahneye taşıyor.

 

Bursa Devlet Tiyatrosu tarafından sahneye uyarlanan, Amerikalı yazar Sam Bobrıck’in yazdığı,  Eylül Aktürk’ün dilimize çevirdiği ve Murat Sarı’nın yönettiği oyun, 6 Şubat Salı günü Celal Bayar Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde (Uncubozköy) seyircisiyle buluşacak.

 

Işık tasarımını Ali Karaman’ın, dekor tasarımını Murat Gülmez’in, kostüm tasarımını Funda Çebi’nin, dramaturgluğunu Vildan Durdağ’ın, müziklerini Cem İdiz’in yaptığı oyun, eğlenceli bir kısmet bulma hikayesini sanatseverlere izlettirecek.

 

Oyunda; Demet Oran,  Kemal Okur, Arzu Tan Bayraktutan, Nazlı Ceren Argon ve Nurettin Örük rol alıyor.

 

Oyunun kısaca özeti şöyle;

 

Hayatını kariyerine adamış ve bu yolda yalnızlığı tercih etmiş başarılı bir avukat olan Sara'nın, kuzeni Martha tarafından sıra dışı ve biraz da çılgınca yöntemlerle evlendirme çabası anlatılıyor. Sahnedeki her karakterde izleyicinin kendinden yahut hayatına dokunan kişilerden bir parça bulacağı bu sıcak oyunda, Martha'nın girişimlerinin yanı sıra aşk ve evlilik kavramları da samimi bir dille irdeleniyor.


GÖSTERİM: 6 ŞUBAT 2018   

SAAT: 20:00

 

BİLET SATIŞ NOKTALARI:

Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü Şehit Prof.Dr. İlhan VARANK Yerleşkesi

- Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Hizmet Binası (Eski Askeri Hastane)


İRTİBAT TELEFON:

Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 0236 231 36 85 / Seyfettin ONAT: 0536 279 32 56

 

BİLET ÜCRETLERİ:

TAM BİLET: 7.50 TL

ÖĞRENCİ:   4.50 TL