PAYLAŞ
Manisa Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı Açıldı
26
NİS

 Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında düzenlenen Manisa Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı 24. kez kapılarını açtı.

 
Manisa’da 120 firmanın katıldığı 477. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında düzenlenen Manisa Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı törenle kapılarını açtı. Bu yıl 24.’sü düzenlenen fuarın açılışına Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Manisa İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Sudak, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Erbil, Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Manisa Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire, Manisa’yı Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, MESOB Başkanı Hasan Geriter ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. 
 
Fuarın açılışında konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 477 yıllık geleneğin sürdürülmesinin önemli olduğunu ifade ederek, Mesir Fuarının Manisa’ya katkısı olması gerektiğini söyledi. Mesiri bir kaldıraç olarak kullanmak gerektiğini kaydeden Çelik, turizmde, ekonomide gelişmek için Mesirin çok büyük katkısının olacağını belirtti.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise, 5 asra dayanan bu geleneğin ivme kazanarak devam ettiğini kaydederek, fuar merkezinin artık yetmediğini, bu fuardan 10 kat daha büyük bir yere ihtiyaç olduğunu kaydetti. Festivale desteğin yetersizliğinden yakınan Ergün, “Manisa’nın tanıtımı sadece bir veya birkaç kurumla olmaz. Herkesin buna destek vermesi gerekir. Odalarla, OSB’yle görüşüp destek isteyeceğiz” dedi.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer de yaptığı konuşmada, “Bizatihi bu festivalin Manisa’nın ismini taşıyor olması, Manisa’yı değerleriyle ifade eden mesirin bu festivalin tanımlayıcı kavramı olması,  çok önemli. Değerli konuşmacılar çok güzel şeyler söylediler. Son cümlesine kadar yüzde yüz katılıyorum. Emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Manisa’nın ticaret hayatına yeni katkılar katması dileğimle hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
 
Konuşmaların ardından protokol üyeleri açılışı kurdelesini keserek fuar merkezindeki stantları tek tek gezdi. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, vatandaşlara Türk Bayrağı hediye etti.
 
SNS Fuarcılık tarafından organize edilen fuar 30 Nisan’a kadar saat 10.00-23.00 arasında ziyaretçilere açık olacak.