PAYLAŞ
“Gençlerle Tarihin İzinde” biyografik konferansı Kula’da
15
ARA

 Kültür ve Turizm Bakanlığı “GENÇDES” programı kapsamında, Manisa Valiliği, Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Manisa Kültür Sanat Tarih ve Turizm Derneği (Maksat) işbirliğinde gerçekleştirilen “Gençlerle Tarihin İzinde” biyografik konferansı Kula’da Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu’nun Fatih ve Fetih sunumuyla, yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Kula Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gündüz Lise öğrencilerine gerçekleştirilen programın ardından gece halkla buluşan Yavuz Bahadıroğlu’nun programına Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Sudak, İlçe Müdürleri, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık ve gençlerle birlikte çok sayıda Kulalı katıldı.

15 Temmuz'un anılmasıyla ilgili videoyla başlayan programdaYavuz Bahadıroğlu, Fatih Sultan Mehmet’in hayatını ve İstanbul fethini, Fatih’in bilinmeyen yönlerini ve İstanbul’un fethinden yola çıkarak günümüzdeki olayları anlattı. Bahadıroğlu “15 Temmuz’da tankların önüne yatan ruh neyse İstanbul’u fetheden ruhta aynıdır” dedi. Gündüz ve gece yaklaşık 1000 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen programlar Aralık sonuna kadar Manisa’nın diğer ilçelerinde devam ederek Mart-Nisan ayı içinde de ikinci etabının yapılması hedefleniyor.