PAYLAŞ
“Gençlerle Tarihin İzinde” biyografik konferansı Alaşehir’de
15
ARA

Kültür ve Turizm Bakanlığı “GENÇDES” programı kapsamında, Manisa Valiliği, Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Manisa Kültür Sanat Tarih ve Turizm Derneği (Maksat) işbirliğinde gerçekleştirilen “Gençlerle Tarihin İzinde” biyografik konferansı Alaşehir’de Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu’nun Fatih ve Fetih sunumuyla, yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Alaşehir Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gündüz Lise öğrencilerine gerçekleştirilen programın ardından gece halkla buluşan Yavuz Bahadıroğlu’nun programına Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Sudak, İlçe Müdürleri, AK Parti İlçe Başkanı Rıza Peker ve gençlerle birlikte çok sayıda Alaşehirliler katıldı.

15 Temmuz'un anılmasıyla ilgili videoyla başlayan programdaYavuz Bahadıroğlu, Fatih Sultan Mehmet’in hayatını ve İstanbul fethini, Fatih’in bilinmeyen yönlerini ve İstanbul’un fethinden yola çıkarak günümüzdeki olayları anlattı. Bahadıroğlu “15 Temmuz’da tankların önüne yatan ruh neyse İstanbul’u fetheden ruhta aynıdır” dedi. Gündüz ve gece yaklaşık 1000 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen programlar Aralık sonuna kadar Manisa’nın diğer ilçelerinde devam ederek Mart-Nisan ayı içinde de ikinci etabının yapılması hedefleniyor.