PAYLAŞ
DUALI MESİR MACUNLARI HALKA SAÇILMAYA HAZIR
27
NİS

 478. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali etkinlikleri kapsamında 29 Nisan Pazar günü Sultan Camiİ minare ve kubbelerinden halka saçımı yapılacak mesir macunu dualar eşliğinde paketlenerek hazır hale getirildi.

Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği’nin imalathanesinde, Manisa İl Müftü Yardımcısı Paşa Bektaş tarafından yapılan dua törenine Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Manisa Büyükşehir Belediyesini temsilen Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık ve diğer ilgililer katıldı.

Manisa İl Müftü Yardımcısı Paşa Bektaş’ın yaptırdığı duanın ardından protokol üyeleri sembolik olarak basın mensuplarına mesir saçtı.

Ayrıca, Merkez Efendi, Hafsa Sultan ve mesire emeği geçenlerin ruhuna ithafen Sultan Camiinde mevlit okundu. Sultan Camii Külliyesinde protokol üyeleri tarafından vatandaşlara pilav dağıtılırken, sema gösterisi ile Sultan Cami’ndeki program sona erdi.