PAYLAŞ
Devlet Tiyatrosu Manisa'da Sanatseverlerle Buluştu
25
OCA

 Bursa Devlet Tiyatrosunun hazırladığı ''Sara'yı Evlendirmek'' isimli oyun Celal Bayar Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde izleyiciyle buluştu.

Kendini kariyerine adayan başarılı bir kadın avukatın kuzeni tarafından farklı yöntemlerle evlendirilme çabasını konu edinen oyunu yapılan turne kapsamında dün akşam Süleyman Demirel Kültür Merkezinde sahneye taşındı.

 

Bursa Devlet Tiyatrosu tarafından sahneye uyarlanan, Amerikalı yazar Sam Bobrıck’in yazdığı, Eylül Aktürk’ün dilimize çevirdiği ve Murat Sarı’nın yönettiği oyuna, Manisa Kültür ve Turizm İl Müdür Yardımcısı Seyfettin Onat, Yunusemre Belediyesi Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, Yunusemre Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Elif Binici ve çok sayıda izleyici katıldı. 

 

Oyunculuklarını sergileyen Demet Oran, Kemal Okur, Arzu Tan Bayraktutan, Nazlı Ceren Argon ve Nurettin Örük izleyiciden tam not aldı.

 

Oyunun dekor tasarımı Murat Gülmez, Kostüm tasarımı Funda Çebi, Işık tasarımı Ali Karaman'ın imzasını taşırken, müzikler Cem İdiz'e aitti.

 

Oyunun konusu özetle şöyle:

 

Hayatını kariyerine adamış ve bu yolda yalnızlığı tercih etmiş başarılı bir avukat olan Sara'nın, kuzeni Martha tarafından sıra dışı ve biraz da çılgınca yöntemlerle  evlendirme çabası anlatılıyor. Sahnedeki her karakterde izleyicinin kendinden yahut hayatına dokunan kişilerden bir parça bulacağı bu sıcak oyunda, Martha'nın girişimlerinin yanı sıra aşk ve evlilik kavramları da samimi bir dille irdeleniyor.