PAYLAŞ
BİNLERCE MANİSALI ‘DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ’NDE BULUŞTU
08
AĞU

BİNLERCE MANİSALI ‘DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ’NDE BULUŞTU


Manisa Demokrasi ve Şehitler Mitingi Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirildi.


Mitinge Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ, Recai Berber, İsmail Bilen, Murat Baybatur ve Uğur Aydemir, 1.Piyade Eğitim Tugay Komutan Vekili Fahri Zeybek, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Baro Başkanı Ali Arslan, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Bülent Mercan, Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, İlçe Belediye Başkanları, daire müdürleri, binlerce Manisalı ellerinde Türk bayraklarıyla katıldı.
Sunuculuğunu İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak'ın yaptığı Demokrasi ve Şehitler mitinginde, Darbe girişimi sırasında yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan miting, Hatuniye Camii müezzini Şuayip Coşkun’un okuduğu sala ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. 


Manisa Müftüsü Sinan Cihan’ın yaptırdığı duanın ardından konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, 15 Temmuz’un milletin yeniden dirildiği bir gün olduğuna dikkat çekti. Yıldız, “15 Temmuz’da şimdiye kadar şu veya bu meseleyle 27 Mayıslarda, 12 Eylüllerde, 27 Nisanlarda, 28 Şubatlarda yutkunan milletimizin dirildiği gündür. 15 Temmuz milletin dirilişini gösterdiği gündür. Gençlerimiz rüştünü ne zaman ispat edecekler diye sorulduğunda kendilerini tankın önünde bulan, vatanını, dinini, diyanetini siper eden gençlerimizin meydana indiği gündür 15 Temmuz. 15 Temmuz, Türkiye’nin yalnızca darbe girişimi ile değil bir kırılma noktası yaşadığı, kaosa sürüklenmek istendiği ama aynı zamanda iç karışıklığa meydan vermek için vatan hainlerinin kara bir leke ile beraber tarihe geçtiği, kendilerini minnetle, şükranla, rahmetle andığımız şehitlerimizin ve gazilerimizin ise beyaz bir sayfa ile beraber bulunduğu bir tarihtir 15 Temmuz” dedi.


Yıldız, şunları söyledi:

“İstikrara borcu olanlar yalnızca o ülkeyi yönetenler değil, aynı zamanda toplumun her katmanında bulunan kişilerdir demiştik. Toplumun çekirdeğidir demiştik. Kendini bu ülkede hisseden 79 milyonun her birisidir demiştik. Çok acı bir tecrübe ile birlikte 15 Temmuz’da kendini gösterdi. Ne istedi bu ülkedeki asker kisvesi içine bürünmüş hainler, alçaklar? Bu ülkeyi geri götürmek isteyenler ne istediler. Bu toz duman indikten sonra bunu hep birlikte anlayacağız. Ama karşısında başta en önemli insan kaynağımız Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve onun bahsettiği, talimatlandırdığı, yanında bulunduğu milletimiz, yani sizler bu meydanları doldurarak, bu alçaklara, bu hainlere geçit vermediniz. İnsanımızı, İslam’ımızı Müslümanlığımızı tehdit etmeye çalışan bir yapıya girdiler ama Allah’ın lütfuyla beraber sizler buna müsaade etmediniz. Gece gündüz demeden, yaz kış, soğuk sıcak demeden hamdolsun bunun karşısında oldunuz.”
Yıldız’ın konuşmasının ardından Turgutlu ilçesinde 15 Temmuz’dan bu yana demokrasi nöbeti tutan iki minik kız çocuğunun okuduğu İstiklal Marşı, meydanı dolduran binlerce Manisalıyı coşturdu. Şehzadeler Belediyesi Mehter Takımının konseri meydandaki coşkuyu artırdı.
Dev ekranda İstanbul Yenikapı’daki miting görüntüleri yansıtıldı. Mitingde tüm Türkiye’ye hitap eden Siyasi Parti Liderlerinin, Başbakanımızın, TBMM Başkanımızın ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını binlerce Manisalı ilgiyle ve coşkuyla dinledi.
Mitingin sonunda Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine Yenikapı’daki toplu selamlama ile eşzamanlı olarak sahneye çıkan Manisa protokolü halkı selamlayarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.