PAYLAŞ
15 Temmuz’un 3. Yıldönümünde Manisalılar Cumhuriyet Meydanını Doldurdu
16
TEM

 

 

     15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Manisa’da ‘15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü’ düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda toplanan binlerce Manisalı vatandaş, ellerinde Türk bayrakları eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na kadar Mehter Takımı eşliğinde yürüdü. Yürüyüşe, Vali Ahmet Deniz ve Eşi Olcay Deniz, Manisa Milletvekili Murat Baybatur, 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Vali Yardımcıları, Yunusemre ve Şehzadeler Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, 15 Temmuz Gazisi Ali Tekçe, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları, gaziler ve binlerce vatandaş katıldı.


15 Temmuz Demokrasi Meydanından başlayan yürüyüş sonrası Cumhuriyet Meydanını dolduran binlerce Manisalı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Atatürk Havalimanında yaptığı konuşmayı canlı yayından meydandan takip etti.
 
Cumhurbaşkanımızın konuşmasının ardından Şehzadeler Belediyesi Mehter Takımı meydanı dolduran binlerce Manisalıyı seslendirdiği marşlarla coşturdu.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından programın sunuculuğunu yapan İl Müdürümüz İbrahim Sudak'ın konuşmasınınardından konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 15 Temmuz’da Dünyanın süper güçleri bizim arkamızda biz kazanacağız diyenlerin kaybettiğini söyledi.

Bundan 3 yıl önce de meydanlarda olduklarını hatırlatan Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ise, bütün şehit ve gazilerden Allah razı olsun dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü de, 15 Temmuz 2016 hain girişiminin milletimizin dirayetli ve kararlı duruşuyla bertaraf edildiğini söyledi.

Yapılan tüm saldırılara rağmen Türkiye'nin büyümeye devam edeceğini söyleyen Manisa Milletvekili Murat Baybatur, ise “Bu ülkenin büyümesini engelleyemeyecekler. Bize ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar, Zeytin Dalı yapacağız, Afrin’e gireceğiz, Pençe Harekatı yapacağız. Mazlum coğrafyanın tek umudu olan bu millet, kıyamete kadar güçlü bir şekilde ayakta olacak inşallah. Dökülen bütün kanların bugüne kadar hesabını sorduk, sormaya devam edeceğiz” dedi.
 
  Bu Millet Elbette Diz Çökmez
 
 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Programında Manisalılara seslenen Vali Ahmet Deniz ise konuşmasında “Tam 3 yıl önce bu saatlerde hain Fetö terör örgütünün hain darbe girişimiyle karşılaştık.  Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu, silahlı kuvvetlerimizin içindeki vatan sevdalısı yiğitler, emniyet mensuplarımızın içinde ki kahramanlarımız ve tanka, topa, tüfeğe, mermiye göğüs geren asil milletimizin onurlu duruşu sayesinde bu hain girişim başarısız oldu. Bu hainlerin arkasındaki gücün asıl amacı 1071’in, 1453’ün, Çanakkale’nin intikamını almak ve bu asil milleti dize getirmekti. Bunların amacı Türkiye’yi bir iç savaşa sürüklemek ve işgal etmekti, Suriyelileştirmek, bu millete diz çöktürmekti. Binlerce yıldır kurdukları hayal buydu. Hesapları tutmadı, tutmayacak da. Çünkü onların hesap edemediği şeyler vardı. Bu asil millet, söz konusu vatan olduğunda gül bahçesine yürür gibi şehadete yürür. Bu millet elbette diz çökmez ve çöktüremezler. Allaha şükür savunma sanayimizin artık yüzde yetmişini kendimiz üretiyoruz. En yüksek teknolojiyle terör ile mücadele ediyoruz, nefes aldırmıyoruz. Bayrak inmesin, ezan dinmesin diye şehadete yürüyen başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle, şükranla minnetle anıyorum, gazilerimize de uzun ömürler diliyorum” dedi.
 

Konuşmaların ardından 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain saldırılar sinevizyon gösterimiyle bir kez daha hatırlatıldı. 
Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ve salalar eşliğinde devam etti.